نوروز با قرآن – طرح حفظ سوره یس در نوروز (قسمت ۲)

سلام به شما همراهان قرآنی ، طرح حفظ قرآن کریم ویژه برنامه نوروزی دار القرآن موسسه فرهنگی پیام غدیر است که همانطور که می دانید از روز پنج شنبه ۲۹ اسفند ماه سال ۹۸ ما طرح قرآنی حفظ سوره یس را آغاز کردیم و امروز به تماشای قسمت اول این ویژه برنامه می نشینیم.

در ادامه ببینید و این مطلب را در صورت بهره مندی به اشتراک بگذارید.

« قرار ما با شما قرآنیان گرامی به مدت ۱۴ روز ، هر روز ساعت ۱۰ صبح »

وفات حضرت ابوطالب (علیه السلام) عموی پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) و پدر امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) را به همه شما تسلیت عرض می کنم.

در این جلسه ( قسمت دوم طرح حفظ سوره یس ) آیات هفتم تا دوازدهم سوره یس توسط استاد جویائیان قرائت می شود و نکات و مفاهیم این آیات تبیین می شود.

قسمت قبل این برنامه را دیده اید؟!

اگر هنوز قسمت قبل این طرح را مشاهده نکردید اینجا کلیک کنید

بیان مفاهیم آیات:

قرآن کریم دو نزول دارد نزول دفعی و نزول تدریجی.  علامه طباطبایی می فرمایند: روح قرآن در شب قدر بر قلب پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) نازل شد و طی بیست و سه سال به تدریج بنابر اتفاقات بر پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) نازل شد.

در شأن نزول آیه ۹ سوره یس از کتاب مجمع البیان آمده است که قریش درب خانه پیامبر (صلی الله علیه وآله) جمع شدند که ایشان را به قتل برسانند و حضرت علی (علیه السلام) در بستر پیامبر (صلی الله علیه وآله) خوابیدند و پیامبر (صلی الله علیه وآله) در حین خارج شدن از خانه مشتی خاک بر محاصره کنندگان ریختند و این آیه را خواندند و آنان پیامبر (صلی الله علیه وآله) را ندیدند.

نکات حفظ قرآن کریم:

مخاطبان طرح نوروز با قرآن بخوانید که : اولین مقدمه حفظ قرآن کریم تبیین انگیزه و نیت حفظ می باشد. حدیثی از امام صادق (علیه السلام) که می فرمایند: ما ضَعُفَ بَدَنٌ عَمّا قَوِیَت علیه النّیه (هرگز بدن از آنچه نیت و انگیزه نسبت به آن قوی باشد ضعیف و ناتوان نمی شود)

admin

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات