موشن گرافیک | چرا باید به اعتقادات اهمیت دهیم؟

در این مطلب یکی از موشن گرافیک های مجموعه ی اندیشکده ایمان که با تولید موشن گرافیک های اعتقادی درصدد برطرف کردن شبهات عقایدی و بالا بردن میزان علم اعتقادات برآمده است را تقدیم مخاطبین سایت بهاردل می کنیم و موضوع این قسمت «چرا باید به اعتقادات اهمیت دهیم؟» می باشد.

موشن گرافیک اعتقادی

سؤال: چرا باید به اعتقادات اهمیت دهیم؟

موجوداتی که قدرت تشخیص دارند کارهایشان را براساس علم و آگاهی انجام میدهند، حالا یا این علم و آگاهی را از راه های مختلف به دست می آورند و یا در ناخودآگاهشان این آگاهی وجود دارد، مثلاً آهویی که از دست ببر فرار میکند، این کار را براساس علم و آگاهی خودش نسبت به این خطر انجام میدهد و این آگاهی در وجود خودش هست حتی خود ما هم همه کارهایمان را از روی علم و آگاهی انجام نمیدهیم.

مثلا وقتی تشنه می شویم مستقیم میرویم سراغ آب، چون میدانیم آب است که تشنگی ما را برطرف میکند یا وقتی که گرسنه می شویم میدانیم که باید برویم سراغ غذا، چون میدانیم که غذا گرسنگی ما را برطرف می کند و حتی وقتی که خیلی خسته ایم با خوابیدن، خستگی خود را رفع می کنیم چون علم داریم با خوابیدن خستگی ما در میرود.

می بینید که همه کارهای ما براساس یک شناخت و آگاهی و اعتقاد انجام می شود، حالا چه آن اعتقاد و علم را در ضمیر ناخودآگاهمان داشته باشیم و چه از راه های مختلف به آن رسیده باشیم.

از اینجا می فهمیم، همیشه اعتقادات ما زیربنای کارهای ما است و آن اعتقادات ما است که مشخص می کند چه کاری را چه جوری انجام بدیم و چه کاری را چه جوری انجام ندیم، مثلاً رفتار کسی که اعتقاد به رعایت اخلاق دارد با رفتار کسی که چنین اعتقادی ندارد مسلماً فرق میکند.

پس همان طور که اگر زیربنای یک ساختمان درست نباشد آن ساختمان استحکام لازم را ندارد و ممکن است با هر حادثه ای فرو بریزد، ما هم اگر برای کارهایمان زیربنای اعتقادی درست و محکمی درست نکنیم کارهای غلط زیادی از ما سر میزند و در زندگی مان به نتیجه درستی نمی رسیم.

حالا فهمیدیم حرف کسانی که میگویند اعتقادات مهم نیست و آدم فقط باید دلش پاک باشد و کارهای خوب انجام بدهد و به دیگران ظلم نکند، چه اشکالی دارد، آنها خودشان هم دارند از اعتقادات شان برای دیگران حرف میزنند و خودشان حرف خودشان را رد میکنند،

چون معنای این حرف این است که ما اعتقادات داریم که اعتقادات مهم نیست و آدم باید دلش پاک باشد در حالی که اگر اصلاً اعتقادی نباشد از کجا بفهمیم ظلم چیست؟ از کجا متوجه بشویم چه کارهایی خوب است؟ و از کجا به این نتیجه برسیم دل ما پاک است یا نه؟ این اعتقادات است که این ملاک ها را به ما معرفی می کند که با این ملاک ها است که کارهای ما را بسنجیم و خوب و بد را از هم تشخیص بدهیم.

admin

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات