مادری فرهیخته پدری خلاق

توصیفاتی از پدر و مادر بزرگوار حجت الاسلام و المسلمین حسینی

تصویری از پوستر حاج آقای حسینی در دستان یکی از طلاب حوزه علمیه

آقای حسینی همواره بر نقش خانواده تاکید داشتند . در اهمیت واثر گذاری خانواده تردیدی نیست و در همه جوامع می توان نقش این نهاد کوچک در فضای بزرگ جامعه را نشان داد.

اما به نظر می آید آقای حسینی ضمن اینکه به لحاظ نظری نقش بزرگی برای خانواده قائل بودند ، در تجربه شخصی شان هم این مسئله را لمس و حس کرده بودند. ایشان مادری داشتند که بسیار خاص بود. علاوه بر متدین بودن ، بسیار اهل صلح و مدارا بودند و حلال مشکلات خانم هایی بودند که به ایشان مراجعه می کردند. بانوانی که در آن دوران با ایشان مراوده داشتند ،از اثر گذاری ایشان و خیر خواهی های این بانو به نیکی یاد می کنند. بنابر این آقای حسینی علاوه بر جنبه بینشی، یک حس درونی در مورد اثر گذاری خانواده و نقش آ داشتند.

پدر ایشان هم فرد خلاق و مبتکری بود. کارایشان در زمینه لوازم برقی بود و قبلا در خیابان سعدی مغازه داشت. منزل ایشان روبه روی مسجد فائق بود. در یکی از اتاق های منزل میزی گذاشته بودند که که شبیه کارگاه بود و در آنجا ایشان روی لوازم برقی کار می کرد. لوازمی که دیگران از عهده تعمیرش بر نیامده بودند و ظاهرا دیگر از کار افتاده بود ایشان با یک ابتکاراتی دوراه آنها را احیا می کرد نه تعویض. ایشان به شکلی آن قطعه را باز سازی می کرد . مثلا در مهتابی سوخته تغییری ایجاد می کرد و روشن می شد.

این خلاقیت ذاتی بود . در هر کار کوچک و بزرگ ابتکار و نوآوری به خرج می داد. مثلا همین چوب کبریتی که ما به راحتی آن را روشن کرده و دور می اندازیم ، بدون اینکه توجه کنیم این درختی بوده که قطع شده و به صورت کبریت در آمده است در نگاه ایشان تفاوت داشت. ایشان با یک مفتول فلزی گیره ای ساخته بود که کبریت های سوخته را با آن می گرفت و با یک شعله ای آن را روشن و تا آخر استفاده می کرد. این فرهنگ و نگاه به طبیعت است که مشکل جامعه ما را حل می کند.

بیان خاطرات و نکات از آقای اردیبهشت

admin

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات