غدیرشناسی – قسمت ششم | زندگینامه علمی علامه امینی
Rate this post

Rate this post

در ادامه طرح غدیرشناسی در قالب پرسش و پاسخ به بیان مسائل پیرامون مسئله غدیر و ولایت پرداخته می شود. امیدواریم با این طرح، معرفت ما نسبت به مسئله ولایت افزایش پیدا کند.

غدیرشناسی بستری برای افزایش معرفت نسبت به مسئله ولایت

سؤال ششم: زندگی علمی علامه امینی را به صورت اختصار توضیح دهید.

وی پس از آموختن مقدمات به نجف اشرف رفت و در ۳۵ سالگی با اخذ اجازه اجتهاد و نقل روایات از سید ابوالحسن اصفهانی و میرزا حسن نائینی و آقا محمد حسین اصفهانی و شیخ عبدالکریم حائری به ایران بازگشت و در تبریز مشغول ارشاد مردم شد ولی مقدرات الهی بار دیگر او را برای کاری بزرگ رهسپار نجف نمود.

وی برای نوشتن کتاب عظیم القدر الغدیر ابتداء زمینی را خرید و کتابخانه ای تأسیس کرد و به جمع آوری کتاب های خطی پرداخت و برای نوشتن الغدیر به کشور های اسلامی و غیر اسلامی سفر کرد و میلیون ها کتاب را در کتابخانه های مختلف از نظر گذراند. او فقط در سرزمین هند به نیم میلیون کتاب در کتابخانه های عمومی و خصوصی در شهرهای مختلف دسترسی پیدا کرد.

وی از بیش از ده هزار جلد کتاب نسخه برداری کرد و کار شبانه روزی که صبح به کتابخانه شخصی خود می رفت و تا پاسی از شب به کار مطالعه و نوشتن مشغول بود و فقط برای اقامه نماز و صرف طعام کار را تعطیل می کرد.

این برنامه روزانه او در طول سال بود به جز ماه مبارک رمضان که برنامه ی ویژه دیگری داشت که روزی ۱۵ جزء قرائت قرآن داشت. این برنامه تا پایان نوشتن الغدیر حدود ۴۰سال از زندگی پر برکت وی را فرا گرفت.

آیا قسمت پنجم طرح غدیرشناسی را مطالعه کرده اید ؟؟؟!!!

برای مشاهده و مطالعه قسمت پنجم اینجا کلیک کنید.

«کلیپ ها و تولیدات تصویری بهاردل را در آپارات مشاهده فرمایید.»

admin

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید