افتتاح نمایشگاه قرآن کریم در مصلی تهران

بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، ۲۱ اردیبهشت و همزمان با ششم ماه مبارک رمضان در مصلی تهران در حال برگزاری است

وزیر ارشاد توضیح داد: در این نماشگاه کشورهایی فراوانی حضور دارند، و این رویداد فرصتی را فراهم می‌کنند تا علاوه بر حضور، با مسئولان سیاسی، فرهنگی و مردمی آنها بتوانیم ارتباط‌های خوبی برقرار کنیم و از فعالیت قرآنی یکدیگر مطلع شویم و قرآن را مبنای ارتباط اجتماعی قرار دهیم.

سید عباس صالحی شنبه ۲۱ اردیبهشت در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه قرآن، در جمع خبرنگاران گفت: بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن کریم فرصتی ایجاد می‌کند که اتفاقات و رویدادهای مهم در حوزه قرآن کریم که در بخش‌های مختلف علمی فرهنگی هنری رخ می‌دهد را به نمایش بگذاریم.

افتتاح نمایشگاه قرآن کریم در مصلی تهران

وی با بیان این‌که امسال نیز مانند سال گذشته این برنامه را داشتیم که برای حضور مجموعه‌های مختلف طرح‌های آنها را دریافت کنیم، ادامه داد: حدود ۷۰۰ طرح ارزیابی و در نتیجه ۱۶۰ طرح پذیرفته شد، با این نگاه که برنامه‌های جدید ارائه شود.

‎وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: امسال برای اولین بار مهمان ویژه را در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم داریم و کشور پاکستان مهمان ویژه است و پاکستان به دلیل جمعیت گسترده مسلمان و علایق قرآنی فضای خوبی را فراهم می‌کند تا فعالیت قرآنی داشته باشیم.

عکس ها :

‎صالحی با بیان این‌که نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از یک سو می‌تواند اتفاقات قرآنی را به وجود آورد که به سرعت مشاهده کرده و از آنها استفاده کنیم، ادامه می‌دهد: این نمایشگاه همچنین فرصتی را فراهم می‌کند تا خانواده‌ها و نوجوانان در یک محیط قرآنی حضور یافته و تنفس قرآنی داشته باشند.

وزیر ارشاد توضیح داد: کشورهایی که در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم حضور دارند فرصتی را فراهم می‌کنند تا علاوه بر زمان دو هفته‌ای نمایشگاه در ادامه نیز با مسئولان سیاسی، فرهنگی و مردمی آنها بتوانیم ارتباط‌های خوبی برقرار کنیم و از فعالیت قرآنی یکدیگر مطلع شویم و قرآن را مبنای ارتباط اجتماعی قرار دهیم.

‎صالحی تاکید کرد: به طور ویژه نمایشگاه قرآن کریم فضایی را برای معرفی عفاف و حجاب به عنوان یک الگوی پوشش مناسب اجتماعی و دینی فراهم می‌کند، سال‌های گذشته این اتفاق رخ داد و امسال نیز می‌توانیم در این زمینه کمک کنیم، به نحوی که الگوهای بهتر در پوشش اسلامی و اجتماعی عرضه کنیم، امسال هم این فضا آماده شده است.

 

لینک این صفحه

افتتاح نمایشگاه قرآن کریم در مصلی تهران

برای ورود به کانال تلگرام اینجا کلیک کنید.

admin

دیدگاه کاربران ...

 1. توسط محمد عباسی

  لطفا تصاویر بیشتری از نمایشگاه قرار بدید
  متشکرم

 2. لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات