اشراف « دفترچه ای ویژه حفاظ قرآن»

قرآن همواره شمع روشنی است که در ورق ورق تاریخ مایه هدایت بشریت بوده و بهترین تعاریف از این کتاب آسمانی را امام صادق(ع) اینگونه می فرماید :«قرآن خوان گسترده ایست که هرکس به میزان استطاعت خود از آن بهره می برد.»، با استعانت از حضرت باری تعالی و ثقلین، دارالقرآن مؤسسه پیام غدیر با توجه به اهمیت انس با قرآن در ایام نوجوانی، خود را موظف دانست که در راستای فرمایشات معصومین علیهم السلام در باب حفظ و قرائت قرآن، اقدام به برگزاری کلاس های تخصصی در این دو رشته نماید. بحمدالله از سال ۱۳۹۵ دارالقرآن مؤسسه با همت و تلاش به این مهم دست یافت و تا به امروز افتخار خدمت در این راه نصیبمان شده است.

روایات فراوانی در باب حفظ قرآن وجود دارد که بیانگر ارزش و اهمیت این امر می باشد. به علاوه یکی از راه های برقراری انس دائمی با قرآن کریم و بهره مندی از آن، حفظ آیات نورانی آن است، چراکه حافظ قرآن برای حفظ، خود را مقید به مرور دائمی آیات می کند و این انس دائمی به مرور باعث تسلط حافظ بر مفاهیم روشنگر قرآن می شود. با توجه به روش حفظ قرآن کریم، (که شرحش در این مجال نمی گنجد و در جایگاهی دیگر مفصلاً توضیح داده خواهد شد) مرور آیات حفظ شده دارای اهمیت است و نیاز به برنامه ریزی دقیق برای حفظ و مرور وجود دارد، برآن شدیم تا برای رفع این نیاز دفترچه حاضر را طراحی کرده و در اختیار حافظان عزیز قرار دهیم. این دفترچه شامل بخش های مختلفی است که توسط قرآن آموز، خانواده و استاد مربوط مشاهده و تکمیل می گردد.
اکنون که اثر حاضر طی مراحل مختلف با مشورت از اساتید حفظ آماده و تدوین شده است، امید داریم که مورد استفاده حافظان محترم قرار گیرد، و قدمی گرچه کوتاه اما مؤثر در این راه برداشته باشیم.
تهیه و تولید : اردیبهشت ۱۳۹۸

«دارالقرآن موسسه فرهگی پیام غدیر»

در ادامه می توانید این جزوه را دانلود کنید

برای دریافت فایل به روی اینجا کلیک کنید

admin

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات